Lokalen Krem: Kullanımı, Faydaları ve Fiyatı – 2024 Güncel

Lokalen Krem: Kullanımı, Faydaları ve Fiyatı – 2024 Güncel
Lokalen Krem Nedir?
0
İnternet Üzerinden İlaç Satışı Yapılmamaktadır. İlaçlar Eczaneden Temin Edilir. İlaçlar Hakkındaki Yazılarımızın Tamamı Yalnızca Bilgilendirme Amaçlıdır.
İnternet Üzerinden İlaç Satışı Yapılmamaktadır. İlaçlar Eczaneden Temin Edilir. İlaçlar Hakkındaki Yazılarımızın Tamamı Yalnızca Bilgilendirme Amaçlıdır.

Lokalen Krem Nedir ve Ne İşe Yarar?

Lokalen krem, birçok kişi tarafından merak edilen ve araştırılan bir üründür. Lokalen krem, lidokain etken maddesi içeren bir tür lokal anestezik ilaçtır. Bu krem, ciltteki tahrişleri, ağrıları ve kaşıntıları hafifletmek amacıyla kullanılır. Cilt yüzeyindeki sorunlar nedeniyle oluşan rahatsızlıkları gidermek için etkilidir. Lokalen krem, hücre zarındaki sinirsel uyarıların oluşumunu ve iletimini engelleyerek bölgesel uyuşma sağlar. İşte Lokalen krem’in faydalarından bazıları:

 • Cilt üzerinde herhangi bir sebep ile oluşan kaşıntıları giderir.
 • Deri ve mukoza yüzeyindeki yanıkların tedavisinde kullanılır.
 • Meme ucu, anüs ve dudak çatlakları ile ağrıların tedavisine yardımcı olur.
 • Soluk borusu içine tüp yerleştirilmesi işlemi sırasında anestezik lubrikan olarak kullanılır.
 • Böcek ısırıklarından kaynaklanan kızarıklık, ağrı ve kaşıntıyı hafifletir.
 • Basur (hemoroid) kaynaklı kaşıntı ve ağrıları azaltır.
 • Deri tahrişleri ve ağrılarına karşı etkilidir.

Lokalen Krem Nasıl Kullanılır?

Lokalen kremi kullanmadan önce doktorunuzun önerdiği şekilde kullanmalısınız veya aşağıdaki kullanım önerilerini dikkate almalısınız:

 1. Doktorunuz bu kremi reçete ettiyse, doktorun tavsiyelerini takip edin.
 2. Sorunlu bölge ve çevresine nohut büyüklüğünde bir miktar krem alın.
 3. Kremi cilde masaj yaparak uygulayın ve yedirin.
 4. Bir seferde 5 gramdan fazla kullanmamaya özen gösterin. Günlük doz miktarı 17-20 gramı aşmamalıdır.
 5. Günde birkaç kez kullanabilirsiniz, ancak çok geniş bir bölgeye veya çok sık uygularsanız aşırı duyarlılığa neden olabilir. Bu nedenle kullanım talimatlarına uyun.

Lokalen Krem Fiyatı 2024

Lokalen Pomat (Krem), 30 gramlık alüminyum tüplerde eczanelerde satılmaktadır. Reçete edilmesi durumunda devlet tarafından karşılanabilen bir cilt ürünüdür. Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı’na bağlı İEGM (TİTCK) tarafından 2024 itibariyle açıklanan KDV dahil satış fiyatı 63,19 TL’dir.

Unutmayınız ki, herhangi bir ilacı doktorunuz veya eczacınızdan tavsiye almadan kullanmamanız önemlidir. İnternet sitelerindeki bilgiler, bir uzmanın sizi muayene ederek vereceği reçetenin yerini tutmaz. Sağlığınızla ilgili herhangi bir sorunuz veya endişeniz varsa, mutlaka uzman bir sağlık profesyoneline danışmalısınız.

Paylaş
İlginizi Çekebilir