Fuggy Krem: Kullanımı, Faydaları ve Fiyatı

Fuggy Krem: Kullanımı, Faydaları ve Fiyatı
Fuggy Krem Nedir?
0
İnternet Üzerinden İlaç Satışı Yapılmamaktadır. İlaçlar Eczaneden Temin Edilir. İlaçlar Hakkındaki Yazılarımızın Tamamı Yalnızca Bilgilendirme Amaçlıdır.
İnternet Üzerinden İlaç Satışı Yapılmamaktadır. İlaçlar Eczaneden Temin Edilir. İlaçlar Hakkındaki Yazılarımızın Tamamı Yalnızca Bilgilendirme Amaçlıdır.

Fuggy Krem Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Son zamanlarda sıkça adını duyduğumuz Fuggy Krem, sadece eczanelerde bulunan bir ilaçtır. Bu yazıda Fuggy Krem nedir, nasıl kullanılır, yan etkileri nelerdir, ne işe yarar, muadili nedir, fiyatları nasıl belirlenir, özellikleri nelerdir ve cilt üzerindeki etkileri nelerdir gibi soruların yanıtlarını bulacaksınız.

Fuggy Krem: İltihaplı ve Kaşıntılı Cilt Mantarlarına Çözüm

Fuggy Krem’in etken maddeleri Diflukortolon valerat ve İzokonazol nitrat içerir. Bu krem, ciltte kızarıklık, kaşıntı, şişlik ve iltihaplanmaya yol açan mantarların üremesini engelleyen bir mantar ilacıdır. Yüzeyel mantar enfeksiyonlarının tedavisi için kullanılır. Özellikle ellerde, ayaklarda, kasık ve genital bölgelerde, yüksek derecede enflamatuar veya egzamatöz cilt rahatsızlıklarını tedavi etmek için etkilidir. Fuggy krem, her gramında 10 mg izokonazol (Fuggy) nitrat ve 1 mg diflukortolon valerat (Fuggy) içerir. Bu bileşenler, su içinde yağ emülsiyonu şeklinde kolayca uygulanabilen bir bazda bulunur.

Fuggy, pişiklerde, güneş yanığı, böcek ısırıkları gibi kaşıntılı ve iltihaplanmaya yatkın durumlarda, dış etkenlere bağlı cilt iltihaplarında, astım veya saman nezlesi gibi durumlarla ilişkilendirilen bebeklerde ve çocuklarda sıkça görülen yanaklarda, bazen gövde ve kollara yayılan kırmızımsı renkli deri tahrişlerinde etkilidir. Aynı zamanda atopik dermatit gibi durumlarda ter ve yağın fazla salgılandığı saçlı bölgelerde görülen pullanma, kepeklenme ve renk değişikliği sonrası gelişen iltihaplanmayı azaltmaya yardımcı olabilir. Ayrıca ayak parmakları arası ve tırnak mantarı, yüzde, boyunda, kollarda göğüs bölgesinde görülen sütlü kahve renkli küçük yuvarlak iltihaplı vücut mantarlarının tedavisine katkı sağlayabilir. Fuggy, aynı zamanda erkek ve kadın dış üreme organları, testisler üzerinde, koltuk altı bölgesi ve özellikle meme altlarında görülen kahve veya pembemsi renkteki ince kabuklaşmalar şeklindeki cilt rahatsızlıklarını hafifletmeye yardımcı olabilir.

FUGGY KREM NASIL KULLANILIR?

Bu kremi, doktorunuzun talimatlarına göre kullanmalısınız. Genellikle bu krem günde 2 kez ve 2 hafta boyunca uygulanır. Hastalıklı bölgeye ince bir tabaka halinde sürün ve nazikçe ovarak yayın. İki hafta içinde herhangi bir iyileşme görmezseniz veya durum daha da kötüleşirse, derhal doktorunuza başvurmalısınız.

FUGGY KREM FİYATI:

Fuggy Krem’in fiyatı son olarak 2024 yılında 124,20 TL olarak belirlenmiştir.

Paylaş
İlginizi Çekebilir