Madecassol Krem: Kullanımı, Faydaları ve Fiyatı

Madecassol Krem: Kullanımı, Faydaları ve Fiyatı
Madecassol Krem Nedir?
0
İnternet Üzerinden İlaç Satışı Yapılmamaktadır. İlaçlar Eczaneden Temin Edilir. İlaçlar Hakkındaki Yazılarımızın Tamamı Yalnızca Bilgilendirme Amaçlıdır.
İnternet Üzerinden İlaç Satışı Yapılmamaktadır. İlaçlar Eczaneden Temin Edilir. İlaçlar Hakkındaki Yazılarımızın Tamamı Yalnızca Bilgilendirme Amaçlıdır.

Madecassol Krem Nedir?

Madecassol, son zamanlarda sıkça adını duyduğumuz ve yalnızca eczanelerde satılan bir medikal kremdir. Bu yazımızda Madecassol krem hakkında merak edilenleri ve bu kremi etkili kılan özellikleri paylaşıyoruz.

Madecassol Krem Ne İçin Kullanılır?

Madecassol krem, içeriğindeki Centella asiatica bitkisinin ham maddesinin etkisi sayesinde cildi onarır, yeniler ve yaraları iyileştirir. Özellikle yaralar, yanıklar, cilt lekeleri, sivilce izleri ve çatlakların tedavisinde kullanılır. Bu krem, hamile bayanlar ve emziren anneler için güvenli olması nedeniyle uzmanlar tarafından da önerilmektedir.

Madecassol Krem Cilde Hangi Faydaları Sağlar?

Madecassol krem, cildi yenileme özelliği sayesinde sivilce izleri ve cilt lekelerini azaltır. Ayrıca yaraların üzerindeki etkisi ve ciltte oluşan tahrişi giderme özelliği, lazer epilasyon ve cilt bakımı sonrası oluşan tahrişlerin tedavisinde başarılı sonuçlar verir. Ancak bu kremi kesinlikle açık yaralara uygulamamalısınız, aksi takdirde yaraların sulanmasına ve iltihaplanmasına neden olabilir.

Madecassol Krem Nerelerde Kullanılır?

Madecassol krem aşağıdaki durumlarda etkili bir şekilde kullanılabilir:

  • Yüzeysel 1. ve 2. derece yanıkların tedavisi
  • Lokal deri ülserleri ve dekübitus ülserleri için kullanım
  • Radyoterapi sonrası görülen radyo-epidermitis tedavisi
  • Yara ve yanıkların iyileşme sürecini hızlandırma
  • Tahriş olmuş cildi onarma
  • Ağda sonrası cilt bakımı için kullanım
  • Kuru cildi nemlendirmek amacıyla kullanma

Madecassol Kremi Nasıl Kullanmalı ve Yan Etkileri Nelerdir?

Madecassol kremi bilinçli ve düzenli kullanmak önemlidir. Dozajına dikkat etmek, herhangi bir yan etki yaşanmaması için gereklidir. Ancak önemli bir nokta olarak, açık yaralara sürülmemesi gerektiğini unutmamalısınız. Aksi takdirde içi su dolu kabarcıklar ve cilt tahrişi oluşabilir. Aşırı kullanımdan kaçının ve beklenmedik yan etkileri gördüğünüzde mutlaka bir doktora danışın.

Madecassol Krem Fiyatı Ne Kadardır?

2024 yılında Madecassol 10 mg/1 gr 40 gr pomadın fiyatı 206,88 TL’dir.

Paylaş