Vicks Krem: Faydaları, Kullanımı ve Fiyatı

Vicks Krem: Faydaları, Kullanımı ve Fiyatı
Vicks Krem Nedir?
0
İnternet Üzerinden İlaç Satışı Yapılmamaktadır. İlaçlar Eczaneden Temin Edilir. İlaçlar Hakkındaki Yazılarımızın Tamamı Yalnızca Bilgilendirme Amaçlıdır.
İnternet Üzerinden İlaç Satışı Yapılmamaktadır. İlaçlar Eczaneden Temin Edilir. İlaçlar Hakkındaki Yazılarımızın Tamamı Yalnızca Bilgilendirme Amaçlıdır.

Vicks Krem: Ne İşe Yarar?

Vicks krem, baş ağrılarından kas ağrılarına kadar pek çok rahatsızlığın hızlı bir şekilde hafiflemesine yardımcı olan bir ürün olup artık birçok evde bulunmaktadır. Nane kokusuyla tanınan ve yıllardır popülerliğini koruyan Vicks krem, ne işe yarar ve nasıl kullanılır? Bu yazımızda Vicks kremi ve faydalarını inceleyeceğiz.

Vicks Krem’in Geniş Kullanım Alanları

Vicks krem, yoğun mentol kokusu ve içeriğindeki Hindistan cevizi yağı, okaliptüs yağı, terebentin, vazelin, ve timol gibi şifalı bileşenlerle bilinir. Bu özel karışım sayesinde Vicks krem, birçok farklı soruna çözüm sunar. Sadece ağrıların giderilmesi için değil, aynı zamanda el ve tırnak yaraları, sivilce ve akne tedavileri, böcek ısırıkları ve sivrisinek kovucu olarak kullanılabilir. Vicks krem, sadece eczanelerde bulunur ve kullanmadan önce doktora danışılması tavsiye edilir. Bu mucizevi krem, hangi alanlarda nasıl kullanılır? Detaylara birlikte göz atalım.

Öksürük İçin Vicks Krem Kullanımı

Vicks krem, öksürüğü hafifletmek için ayak tabanlarına sürülerek kullanılabilir. Sürdükten sonra çorap giyilmesi önerilir. Bu uygulama ile öksürük belirtilerinin hızla azaldığını gözlemleyebilirsiniz.

Tırnak Mantarı Tedavisi İçin Vicks Krem Kullanımı

Vicks krem, tırnak köklerine ve tırnaklara sürüldüğünde tırnaklarda mantar oluşumunu engelleyen güçlü bir antimikrobiyal ve antibakteriyel özelliğe sahiptir. Mantarlı bölgelere bir miktar krem sürün, üzerini gazlı bir bezle kapatın ve çorap giyin. Bu işlemi günde üç kez uygulayabilirsiniz, mantar tamamen geçene kadar.

Sivilce ve Akne Tedavisi İçin Vicks Krem Kullanımı

Cildinizdeki akne ve sivilcelerin üzerine bir miktar Vicks krem sürün. Yaklaşık 30 dakika bekledikten sonra bol suyla yıkayın. Bu uygulamayı günde 2-3 kez, en az 1-2 hafta boyunca tekrarlayabilirsiniz.

Ciltteki Kızarıklık İçin Vicks Krem Kullanımı

Vicks, böcek ısırıklarından kaynaklanan kaşıntıyı hafifletir ve enfeksiyon riskini azaltır. Isırılan bölgeyi soğuk suyla yıkayın ve ardından Vicks kremine az miktarda tuz ekleyin. Tuzlu kremi ısırıkların üzerine sürün. Bu bir gün içerisinde birkaç defa tekrarlayabilirsiniz.

Çatlak Tedavisi İçin Vicks Krem Kullanımı

Çatlaklarınızı tedavi etmek için ayaklarınızı ılık suda beklettikten ve topuk taşı ile ovaladıktan sonra, çatlak bölgelere Vicks krem sürün. Ardından çorap giyin ve sabah kalktığınızda ayaklarınızı yıkayın. Çatlaklar tamamen iyileşene kadar bu işlemi tekrarlayın.

Saçtaki Kepekler İçin Vicks Krem Kullanımı

Saç diplerine Vicks krem ile masaj yapın, ardından 10-15 dakika bekleyip saçlarınızı bol suyla yıkayın.

Vicks Krem 2024 Fiyatı

Vicks krem fiyatı, marka ve satış noktasına göre farklılık gösterebilir. Genellikle 175 TL gibi bir fiyatla satışa sunulmaktadır. Bu ürünü eczanelerden ve çevrimiçi alışveriş mağazalarından temin edebilirsiniz.

Paylaş