Oridermyl Krem: Kediler ve Köpekler İçin Etkili Bir Çözüm

Oridermyl Krem: Kediler ve Köpekler İçin Etkili Bir Çözüm
Oridermyl Krem Nedir?
0
İnternet Üzerinden İlaç Satışı Yapılmamaktadır. İlaçlar Eczaneden Temin Edilir. İlaçlar Hakkındaki Yazılarımızın Tamamı Yalnızca Bilgilendirme Amaçlıdır.
İnternet Üzerinden İlaç Satışı Yapılmamaktadır. İlaçlar Eczaneden Temin Edilir. İlaçlar Hakkındaki Yazılarımızın Tamamı Yalnızca Bilgilendirme Amaçlıdır.

Oridermyl Krem: Ne İşe Yarar?

Oridermyl Krem, özellikle kedi ve köpeklerde görülen neomisin, nistatin ve permetrin gibi etken maddelere duyarlı bakteri suşları, maya ve mantarların neden olduğu enfeksiyonların tedavisinde kullanılan bir üründür. Özellikle kulak dışı iltihaplı durumların tedavisinde etkilidir.

Köpeklerde Kulak İltihabı ve Tedavi Yöntemleri

Köpeklerde dış kulak enfeksiyonunu tedavi etmek için veteriner hekiminiz antibiyotikler, losyonlar, köpek kulak temizleme solüsyonları ve kurutucu maddeler önerebilir. Kronik sorunlarda ameliyat gerekebileceği unutulmamalıdır.

Köpeklerde Kanayan Kulak Yarasına İlk Müdahale

Köpeğinizin kulağı kanıyorsa, hızlı bir şekilde müdahale etmelisiniz:

  1. Emici pedlerle (pamuk, temiz havlu veya hijyenik pedler) kanayan bölgeye hafifçe basınç uygulayın.
  2. Kanama devam ederse, baskıyı sürdürmek için bandaj kullanın ve veteriner kliniğine başvurun.

Kedilerde Kulak Uyuzuna Karşı Temizlik Önemlidir

Kulak uyuzunun tedavisinde temizlik hayati bir rol oynar. Kediler ve köpekler için tasarlanmış kulak temizleme solüsyonları ile kulakları düzenli olarak temizlenmelidir. Veterinerinizin önerdiği pomat veya losyonları kulak içine uygulayarak tedaviye devam edebilirsiniz.

Kedi Kulak Damları Nasıl Kullanılır?

Kedinizin kulağı dik bir şekildeyken kulak kanalına birkaç damla damlatın. Ardından kulağı kapatın ve masaj yaparak içeriye yayılmasını sağlayın. Kedinizin başını sallamasına ve fazla sıvının dışarı çıkmasına izin verin. Son olarak, bir bez veya pamuk yardımıyla fazla sıvıyı temizleyin.

Köpeklerde ve Kedilerde Kulak Temizliği

Köpeğinizin kulak kanalını ve görünür dış kulağını temizlemek için pamuklu çubuklar veya makyaj pamuğunu kullanabilirsiniz. Pamuğu yalnızca gerektiği zaman ve sadece görünür kısımlarda kullanmalısınız.

Paylaş
İlginizi Çekebilir