Ibuactive Krem: Kullanımı, Faydaları ve Yan Etkileri

Ibuactive Krem: Kullanımı, Faydaları ve Yan Etkileri
İbuactive Krem Nedir?
0
İnternet Üzerinden İlaç Satışı Yapılmamaktadır. İlaçlar Eczaneden Temin Edilir. İlaçlar Hakkındaki Yazılarımızın Tamamı Yalnızca Bilgilendirme Amaçlıdır.
İnternet Üzerinden İlaç Satışı Yapılmamaktadır. İlaçlar Eczaneden Temin Edilir. İlaçlar Hakkındaki Yazılarımızın Tamamı Yalnızca Bilgilendirme Amaçlıdır.

Ibuactive Krem Nedir?

Ibuactive krem, farklı cilt hastalıklarına iyi gelen bir ilaçtır. Bu yazıda Ibuactive krem nedir, nasıl kullanılır, yan etkileri nelerdir, ne işe yarar, muadili nedir, fiyatları nedir, özellikleri nelerdir, cilt üzerinde hangi etkileri vardır gibi soruların cevaplarına ulaşacaksınız.

İbuactive Krem Fiyatı

Bu kremin güncel eczane satış fiyatı 92.01 TL’dir.

İbuactive Krem Eşdeğeri

İbuactive krem için Advil Liquigel kapsül, Apireks pediatrik süspansiyon, Artril jel, Artril film tablet, Artril Forte jel, Balafen pediatrik süspansiyon, Biophen draje, Brufen draje, Brufen film tablet, Bruprex süspansiyon, Brus pediatrik süspansiyon, Caldolon flakon, Calrofen ampül, Dolgit krem, Dolorin tablet, Dolven jel, Dorifen çözelti, Dufen tablet, İboprofen flakon, İburit tablet ve Nurofen tablet gibi eşdeğer ilaçlar bulunmaktadır.

İbuactive Krem Ne İşe Yarar?

İbuactive krem, hafif ağrıların ve kas ağrılarının tedavisi için kullanılan nonsteroid antienflamatuar bir ilaçtır. Baş ağrısı, kas ağrıları, adet krampları, migren ağrısı, sırt ağrısı, eklem ağrıları ve artrit ağrıları gibi birçok akut ağrının tedavisinde etkilidir. Bu krem ayrıca iltihabı azaltmaya ve ağrıyı hafifletmeye yardımcı olur.

İbuactive Krem Kullanmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Bu kremi uyguladığınız bölgede kızarıklık oluşursa kullanmayı bırakın.
 • Ellerinizi kullanmadan önce ve sonra yıkayın.
 • Bu kremi pansumanlarla kullanmayın, cildin hava almasını önleyebilir.
 • Gözlerden, burun ve ağız bölgesinden uzak tutun.
 • İbuactive krem dahil oral NSAID’ler böbrek yetmezliği, peptik ülserlerin şiddetlenmesi ve astım gibi reaksiyonlara neden olabilir, bu nedenle bu tür sorunları olanlar doktora danışmalıdır.
 • Doktorun tavsiye ettiği dozda kullanın.
 • On iki yaşın altındaki çocuklar için önerilmez.
 • Hamilelik veya emzirme döneminde kullanılmamalıdır.
 • İbuactive krem veya içeriğindeki bileşenlere alerjiniz varsa kullanmayın.
 • Eğer hastalığınız iki haftadan uzun süre geçmezse veya kötüleşirse doktorunuza başvurun.
 • Çocukların ulaşamayacağı bir yerde saklayın.
 • Tedavi edilen alanın aşırı güneş ışığına maruz kalmamasına dikkat edin.

İbuactive Krem Kullanım Şekli

Bu kremi temizlenmiş cilde uygulayın ve hafifçe masaj yaparak emilmesini sağlayın. Günde üç kez kullanabilirsiniz.

İbuactive Krem Yan Etkileri

Bu krem ciltte morarma, kesiklerde uzun süreli kanama ve gözde kanamaya neden olabilir. Nadiren alerjik reaksiyonlara yol açabilir, bu durumda kullanımı derhal bırakın ve doktora başvurun.

Lütfen ilacın etiketindeki talimatları dikkatlice okuyun ve herhangi bir sorunuz varsa doktor veya eczacınıza danışın. Sağlığınıza dikkat etmek önemlidir.

Paylaş