Hirudoid Forte Jel: Faydaları, Kullanım Kılavuzu ve Fiyatı

Hirudoid Forte Jel: Faydaları, Kullanım Kılavuzu ve Fiyatı
Hirudoid Jel Nedir?
0

Hirudoid Forte Jel Nedir?

Hirudoid Forte Jel, burun ameliyatı sonrası morluklar ve göz altı kararmaları gibi sorunlarla karşılaşanların dikkatini çeken bir üründür. Bu yazıda, Hirudoid Forte Jel’in ne işe yaradığı, nasıl kullanıldığı ve fiyatı gibi tüm detayları ele alacağız.

Hirudoid Forte Jel İçeriği

Hirudoid Forte Jel’in etken maddesi kondroitin polisülfattır ve 100 gram jelin içinde 445 mg etken madde bulunur. Yardımcı maddeler arasında miristil alkol, cutina, trigliserit, bentonit, izopropil alkol, dezenfekte edilmiş su ve rosemary yağı gibi bileşenler bulunur. Eğer bu maddelere karşı alerjiniz varsa, ürünü kullanmamanız önemlidir. Uzman doktorların morluklara karşı önerdiği Hirudoid Forte Jel sadece eczanelerde satılır. Kendine özgü kokusu ve beyaz-açık bej renkli plastik kapaklı yapısıyla tanınır. Metal tüplerde satışa sunulur. Hirudoid Forte Jel, sadece morlukları geçirmekle kalmaz, aynı zamanda hasar görmüş derinin hızlı onarımına da yardımcı olur. Santa Farma ilaç sanayi tarafından yabancı lisansla üretilen bu jel, derideki yangı hissini azaltır ve kanın pıhtılaşmasını önler.

Hirudoid Forte Jel’in Faydaları

Hirudoid Forte Jel, morluklar, çürükler, kan oturması ve ödemin hızla giderilmesine yardımcı olur. Ayrıca, burkulma, ezilme, eklemlerde sıvı toplanması ve şişme gibi hematomlu veya hematomsuz kapalı yaraların ve spor yaralanmalarının lokal tedavisinde reçete edilir.

Hirudoid Forte Jel Nasıl Kullanılır?

Bu jeli kullanmadan önce mutlaka bir doktordan reçete almalısınız. Jeli, hastalıklı bölgeye nazikçe ve hafifçe sürmelisiniz. Eğer 2 haftalık kullanım sonrası şikayetlerinizde herhangi bir azalma görmezseniz, mutlaka doktorunuza danışmalısınız.

Hirudoid Forte Jel 2024 Fiyatı

Hirudoid Forte Jel’in eczanelerdeki fiyatı 138,39 TL’dir.

Hirudoid Forte Jel hakkında daha fazla bilgi almak ve kullanımıyla ilgili herhangi bir sorunuz varsa, bir sağlık uzmanına başvurmanız önemlidir.

Paylaş
İlginizi Çekebilir