Fucitec Krem: Kullanımı, Faydaları ve 2024 Fiyatı

Fucitec Krem: Kullanımı, Faydaları ve 2024 Fiyatı
Fucitec Krem Nedir?
0
İnternet Üzerinden İlaç Satışı Yapılmamaktadır. İlaçlar Eczaneden Temin Edilir. İlaçlar Hakkındaki Yazılarımızın Tamamı Yalnızca Bilgilendirme Amaçlıdır.
İnternet Üzerinden İlaç Satışı Yapılmamaktadır. İlaçlar Eczaneden Temin Edilir. İlaçlar Hakkındaki Yazılarımızın Tamamı Yalnızca Bilgilendirme Amaçlıdır.

Fucitec Krem Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Fucitec krem, ciltteki mikropları ve cilt enfeksiyonlarını tedavi etmek için önerilen bir üründür. Bu yazıda Fucitec krem nedir, nasıl kullanılır, yan etkileri nelerdir, ne işe yarar, muadili nedir ve özellikleri nelerdir gibi soruların yanıtlarını bulacaksınız.

Fucitec Krem: Cilt Enfeksiyonlarının Üstesinden Gelir

Öncelikle unutmayın ki ilaç satışı yalnızca eczanelerde gerçekleşmelidir. Fucitec krem, fusidik asit içeren bir üründür ve stafilokokal bakterilere bağlı cilt enfeksiyonlarını tedavi etmek için reçete edilir. Bu enfeksiyon türleri arasında impetigo (iltihaplı, kabuklu ve şişmiş cilt yaraları), enfekte kesikler, sıyrıklar ve enfekte dermatit bulunur. Fucitec krem, bakterilerin (mikropların) neden olduğu enfeksiyonları tedavi ederek çalışır. Bu kremde yer alan sodyum fusidat, fusidik asit tuzunu içerir ve aynı etkiyi gösterir. Eğer size bir merhem reçete edildiyse, içeriğinde bu adı bulabilirsiniz.

Fucitec krem, özellikle enfeksiyonun sınırlı bir bölgeyi etkilediği durumlarda hızlı bir şekilde etkili olan antibakteriyel bir üründür. Enfeksiyon yayılmışsa, doktorunuz antibiyotik tabletleri veya sıvı ilaçları düşünebilir.

Eğer cilt bölgesi enfekte ve aynı zamanda iltihaplıysa, doktorunuz fusidik asidi hidrokortizon veya betametazon gibi bir anti-enflamatuar madde ile birleştiren bir krem önerebilir.

Fucitec Krem Muadilleri

Fucitec krem, Fucidin krem, Fucidin pomad, Fucidin H krem, Fucitec pomad, Balaban pomad, Tirecort krem, Fucicort krem, Stafine pomad, Stafine krem, Stafine H krem, Stafine cort krem, Belogent krem, Fusix dermacort krem, Furacin merhem, Fucibest krem, Fucitec plus krem, Tiremix krem, Fusidas krem, Belogent merhem, Bactroban krem, Bactroban pomad, Heksa deri merhemi, Mupiderm pomad, Dextrocin krem ve Terramycin deri merhemi gibi ilaçlarla muadildir.

Fucitec Krem Ne İşe Yarar?

Fusidik asit, antibiyotikler sınıfına giren bir ilaçtır ve belirli bakteri türlerinin neden olduğu çeşitli cilt enfeksiyonlarını tedavi etmek için kullanılır. Bu enfeksiyonlar arasında impetigo ve tahriş sonrası ikincil enfeksiyonlar gibi durumlar bulunur. Doktorunuz, bu ilacı bu makalede bahsedilen dışında başka rahatsızlıklar için de önerebilir. Eğer bu konuyu doktorunuzla görüşmediyseniz veya ilacı neden aldığınızı bilmiyorsanız, lütfen doktorunuzla iletişime geçin. Bu ilacı doktorunuzun reçetesi olmadan başka kişilere vermeyin, çünkü zararlı olabilirler.

Bu antibiyotik içeren krem, impetigo ve enfekte dermatit gibi bakteriyel cilt enfeksiyonlarını tedavi etmek için kullanılır. Mikroorganizmaların daha fazla çoğalmasını engelleyerek enfeksiyonun semptomlarını hafifletir.

Fucitec Krem Nasıl Kullanılır?

Bu kremi kullanmadan önce, içinden çıkan kullanma talimatlarını okuyun. Krem veya merhem markasının nasıl kullanılacağına dair size daha fazla bilgi sağlayacak ve olası yan etkilerin listesini sunacaktır. Hazırlığı doktorunuzun size önerdiği şekilde kullanın. Enfekte bölgeye ince bir tabaka krem sürün ve nazikçe ovun. Size farklı bir yöntem önerilmediyse, günde üç ila dört kez kullanın. Kullandıktan sonra ellerinizi iyice yıkamayı unutmayın. Ellerinizi tedavi için kullanmıyorsanız, yine ellerinizi yıkayın. Bu ilacı sadece doktorunuzun belirttiği şekilde kullanın. Bir tedavi süreci genellikle yaklaşık yedi gün sürer. Kremi veya merhemi on günden uzun süre kullanmamalısınız.

Fucitec Krem Pişik İçin Kullanılır mı?

Hayır, bu krem pişik tedavisi için uygun değildir.

Fucitec Krem Yüze Uygulanır mı?

Evet, bu krem yüz bölgesine uygulanabilir.

Fucitec Krem Açık Yaralara Uygulanır mı?

Hayır, bu krem kesinlikle açık yaralara uygulanmamalıdır.

Fucitec Krem Yan Etkileri

Her ilaç gibi, bu ilacın içeriğine duyarlı kişilerde yan etkiler görülebilir. Özellikle nefes almakta zorluk, yüz, dil, dudak ve boğazda şişlik, şiddetli kızarıklık, uygulama bölgesinde tahriş, ağrı, yanma hissi, kaşıntı, döküntü, egzama, konjunktivit, kurdeşen, deri kalınlaşması ve şişme gibi alerjik reaksiyonlar dikkat edilmesi gereken önemli yan etkiler arasındadır. Bu tür yan etkilerle karşılaşırsanız, acil tıbbi yardım almalı ve doktorunuzla iletişime geçmelisiniz.

Fucitec Krem 2024 Fiyatı

20 gram Fucitec Krem’in 2024 yılındaki fiyatı yaklaşık olarak 92,01 TL’dir.

Paylaş
İlginizi Çekebilir