E-Devlet Üzerinden Soy Ağacı Sorgulama 2022

E-Devlet Üzerinden Soy Ağacı Sorgulama 2022
E-Devlet Soy Ağacı Sorgulama
0

E-Devlet Soy Ağacı Öğrenme 2022

Bilindiği üzere 2018 yılının şubat ayında e-devlet üzerinden hizmete açılan soy ağacı sorgulama ekranı ile artık vatandaşlar nüfus müdürlüklerine müracaat etmeden devlet hizmetlerinin sunulduğu e-devlet üzerinden soy ağaçlarını oluşturabiliyor. E-devlet üzerinde hizmete açılan sistem üzerinden vatandaşlar 1800’lü yıllara kadar soy ağacında yer alan kişiler hakkında bilgi edinebiliyor. E-Devlet soy ağacı nasıl sorgulanır? E-Devlet soy ağacı nasıl öğrenilir? İşte bu soruların cevabı yazımızın devamında…

E-Devlet Soy Ağacı Sorgulama
E-Devlet Soy Ağacı Sorgulama

E-Devlet Üzerinden Soy Ağacı Nasıl Sorgulanır?

Soy ağacı oluşturma işlemleri e-devlet üzerinden yapılabildiği gibi Nüfus ve Vatandaşlık İşleri GM internet sitesi üzerinden de yapılabiliyor. Biz bu yazımızda sizleri E-Devlet üzerinden nasıl sorgulandığı ile ilgili bilgilendirmeye çalışacağız.

E-Devlet Kapısı ile Soy Ağacı Oluşturma Adımları;

  • İlk olarak E-Devlet internet sitesine giriş yapıyoruz.
E- Devlet Soy Ağacı Sorgulama 2022
E- Devlet Soy Ağacı Sorgulama 2022
  • Gerekli bilgiler ile giriş yaptıktan sonra arama bölümüne Alt-Üst Soy Bilgisi Sorgulama yazıyoruz ve karşımıza çıkan Alt-Üst Soy Bilgisi Sorgulama(Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü) seçeneğine tıklıyoruz.
E-Devlet Soy Ağacı Sorgulama 2022
E-Devlet Soy Ağacı Sorgulama 2022
  • Bu işlem ardından soy ağacınız oluşturulmuş olacak ve soy ağacınız eskiden yeniye sıralı bir şekilde karşınıza çıkacak.

Direkt Soy Ağacı Sorgulama Ekranı

Direkt olarak soy ağacı görüntüleme ekranına ulaşmak için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz.

 

Paylaş